13 października 2015

Wrzesień we wrocławskiej SP 2

Mimo akcji podręcznikowej, we wrocławskiej Szkole Podstawowej nr 2, we wrześniu sporo się działo. Pani Renata Stańczak, bibliotekarka tej szkoły przysłała do nas kilka informacji.
10.09.2015 odbyło się spotkanie organizacyjne - zespołu teatralnego - "Teatrzyk pod Aniołkiem". Dzieci z klas III, w towarzystwie rodziców, poznały zasady spotkań koła teatralnego, plany pracy na bieżący rok szkolny oraz otrzymały scenariusze przedstawienia - "Zaczarowany świat bajek". Gościem specjalnym spotkania była pani Beata Malentowicz z Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej, wspierająca działania opiekuna koła.  Próby trwają, młodzi aktorzy z zapałem i ogromnym zaangażowaniem przygotowują się do swojego pierwszego występu.
Z niecierpliwością będziemy oczekiwać relacji z pierwszego spektaklu.
W bibliotece rozpoczął się także cykl comiesięcznych spotkań z uczniami klas I - "Czytanie na dywanie". Dzieci zaprzyjaźniają się z książką "Magiczne bajki na dziecięce smutki". Pokłosiem spotkań są prace plastyczne prezentowane w "Galerii Pierwszaka".

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV - VI do udziału w konkursie literackim "Fajne wakacje". Formą wypowiedzi miało być opowiadanie, napisane odręcznie. 28.09.2015 jury wyłoniło laureatów.
Nagrodzone uczennice:
I miejsce - Nikola Krukar VI b
II miejsce - Martyna Bajkowska VI b - II miejsce
 relacja: pani Renata Stańczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu