2 listopada 2015

Debiut na blogu prosto z Gryfina!

Witamy serdecznie na stronach Biblioteki Szkolne Online, Szkołę Podstawową nr 1 w Gryfinie, która właśnie przystąpiła do akcji "Czytam sobie w bibliotece" i chce nam o pierwszych zajęciach opowiedzieć.
Pierwszy scenariusz - "Przyjaciele planety Ziemia", został przeprowadzony przez nauczyciela bibliotekarza w klasie II E i dotyczył recyklingu. Opierał się on na książce Wojciecha Widłaka "Marta i ufoludek". Uczniowie dostali wcześniej zadanie domowe, by przynieść jak najwięcej czystych śmieci. Po rozmowie wstępnej i wspaniałych odpowiedziach uczniów na pytania co to jest recykling, odpady i czy warto segregować śmieci, był czas na zajęcia praktyczne. Nauczyciel przygotował brystole w kolorach pojemników na odpadki, które obowiązują w Gminie Gryfino i uczniowie fantastycznie poradzili sobie z zadaniem segregowania śmieci.

Następnie przyszedł czas na przeczytanie całej książki, na podstawie której zajęcie były przeprowadzanie - "Marta i ufoludek". Gdy uczniowie przeczytali na głos całą książkę, przenieśliśmy się z biblioteki do sali numer 7 i przystąpiliśmy do głównej części zajęć - tworzenia swojego własnego ufoludka z przyniesionych śmieci - plastików, papierów, aluminium i wielu innych. Można było, naturalnie, upiększać swojego kosmicznego przyjaciela flamastrami, brokatem, czy bibułą, z czego chętnie uczniowie korzystali. Praca przebiegała w radosnej i żywiołowej atmosferze, co pozwoliło na powstanie pięknych i niepowtarzalnych mieszkańców całej galaktyki o wspaniałych imionach, zamieszkujących planety o przeróżnych nazwach. Dzieci mogły wziąć swoich nowych przyjaciół do domu.
Uczniowie wspaniale zapamiętali, że warto segregować śmieci, gdyż z przeróżnych materiałów użytych już raz, można stworzyć zupełnie coś nowego i cennego. Gdy dostali na koniec pamiątkowe teczki z projektu "Czytam sobie w bibliotece", stwierdzili, że nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.
 Relację nadesłał pan Adrian Kopp