20 listopada 2015

MMBS w Będzinie

Biblioteka Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Będzinie od wielu lat włącza się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
W tym roku zaproponowała swoim uczniom dwa konkursy. Pierwszy to "Poszukiwacze zaginionych tytułów". Na szkolnych korytarzach w miejscach ogólnodostępnych na małych karteczkach umieszczono tytuły 25 książek.  Należało wyszukać ich jak najwięcej, a następnie dopisać do nich autorów, a spis dostarczyć do biblioteki. O konkursie przypominały uczniom wywieszone w szkole informacje z nazwiskami pisarzy.
Drugi konkurs polegał na zrobieniu sobie zdjęcia/selfie z książką lub księgozbiorem. Liczyło się ciekawe ujęcie tematu. Ogłoszenie wyników konkursów i nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na blogu biblioteki, który niedawno obchodził 6-lecie istnienia. Prowadzi go szkolna bibliotekarka, Izabela Tumas: KLIK!

Z okazji obchodów MMBS można było też obejrzeć wystawę książek, których tytuły zaczynały się na "B" (jak "biblioteka" oczywiście!), co było sposobem na zgromadzenie w jednym miejscu pozycji o różnej tematyce i przypomnienie czytelnikom o książkach rzadziej wypożyczanych. Poza tym na specjalnej tablicy uczniowie wpisywali życzenia dla biblioteki z okazji jej święta.
Za relację dziękujemy pani Izabeli Tumas