3 listopada 2015

Urodziny Wandy Chotomskiej

Dnia 26 października Wanda Chotomska obchodziła swoje 86. urodziny. Z tej okazji biblioteki Zespołu Szkół nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach, zorganizowały urodzinowe przyjęcie w formie konkursu recytatorskiego "Chotomska łączy pokolenia". Wiersze poetki recytowali m.in. wiceprezydent Tychów, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, znana tyska dziennikarka, dyrektorki obu szkół i inni.
Nad przebiegiem konkursu czuwało bardzo profesjonalne jury złożone z uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 12.
Po zakończonych recytacjach był telefon do jubilatki i Pani dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w imieniu wszystkich zgromadzonych złożyła serdeczne życzenia, a uczennice SP 11, przeprowadziły z poetką krótki wywiad telefoniczny. Dowiedzieliśmy się, że pani Wanda Chotomska ciągle pisze nowe wiersze, że od zawsze lubi czytać i kiedyś gdy była małą dziewczynką bardzo lubiła bawić się w teatr. Nasze młode dziennikarki są niezmiernie dumne i szczęśliwe z tego powodu, że mogły z tak wspaniałą poetką porozmawiać przez telefon.
Wszyscy recytatorzy wykazali się wielkim kunsztem, a na zakończenie uroczystości otrzymali certyfikat Mistrza Recytacji.
relacja: Bożena Kozieńska ZS 2 Tychy
            Katarzyna Jarosz SP 11 Tychy