23 grudnia 2015

Idzie Mikołaj...

„Obyśmy nigdy nie dorośli, obyśmy zawsze byli jak dzieci, nie tracące wiary w Świętego Mikołaja, w nieprzemijalną miłość i wielkoduszność naszych bliźnich!”

Od takich pięknych słów zaczyna się relacja z kolejnej akcji charytatywnej biblioteki LO im. ONZ w Biłgoraju.
4 grudnia 2015 roku uczniowie klasy II A naszego liceum: Michał Buczek, Paulina Pencak, Łucja Bryła, Paweł Niemiec i Marcin Polski wraz z opiekunką panią Anną Dobraczyńską przygotowali dla dzieci przebywających w biłgorajskim szpitalna Oddziale Pediatrycznym niezwykłą niespodziankę – wizytę świętego Mikołaja.


Miły gość,który przybył w asyście pomocników, sprawił wiele radości małym pacjentom. Dzieci z ogromnym przejęciem witały Mikołaja. Była to dla nich niespodzianka i atrakcja, wywołująca uśmiech na twarzach wszystkich uczestników spotkania.
Miła i ciepła atmosfera pozwoliła na chwilę zapomnieć dzieciom i ich rodzicom o chorobie i cierpieniu oraz przybliżyć świąteczny czas.
Każde dziecko otrzymało upominki – książki i książeczki, ufundowane przez Państwo Bernardynę i Janusza Krupa właściciele firmy POLESIE. Mikołaj przyniósł także zabawki przeznaczone dla dzieci – pacjentów Oddziału, które zostały ufundowane przez Uczniowski Fundusz Oświaty, działający przy LO im. ONZ w Biłgoraju. Na zakończenie spotkania Mikołaj życzył dużo zdrowia małym pacjentom oraz ich rodzinom.
 Za relację dziękujemy Pani Annie Dobraczyńskiej