26 lutego 2016

Dzień Kota. Miauuuuu

W dniu, w którym świętują wszystkie koty, biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej także postanowiła uczcić święto tych milaków :)
W dniu 17. 02. 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu odbyło się spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota, na które zostały zaproszone dzieci z klas pierwszych i drugich oraz zerówki. Wielkie świętowanie poprzedziła kocia wystawa w naszej bibliotece szkolnej. Można na niej było obejrzeć książki związane z kotami m. in. : książki z serii Zaopiekuj się mną; Gwiazdko gdzie jesteś, Porwanie małej Mili, Łezka przerażona kotka/, oraz Chory kotek, Kot w butach, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko, Wesołe kotki i wiele innych.
Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały zarówno podczas zabaw jak i na przerwach. Całość spotkania prowadził Kot w Butach, w którego wcielił się pan Andrzej Sierak. Na początku przyszedł czas na głośne czytanie opowiadania E. Lechowicz pt. Skąd się wzięły koty? A potem już były kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć miauczenia, kocich ruchów, kocich grzbietów, prychania i mruczenia. Były też pląsy do piosenek: Kotek, My jesteśmy kotki dwa, Wlazł kotek na płotek. Kot w Butach czytał też fragmenty z baśni Kot w Butach i Chorego kotka.
Dzieciakom bardzo podobało się spotkanie, dzięki któremu jeszcze bardziej polubiły koty i z radością będą świętowały ten dzień za rok. Miau.

KOT W BUTACH :)
Relację nadesłał do nas pan Andrzej Sierak