3 lutego 2016

Popołudnie z Indianami w bibliotece

Witamy na naszym blogu kolejną nową szkołę - Szkołę Podstawową nr 1 w Mosinie! Oto pierwsza relacja, którą nadesłały do nas panie: Teresa Nowak i Kamila Grzelczak:
26 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej – w Szkole Podstawowej nr 1 w Mosinie, zorganizowano imprezę czytelniczą „Popołudnie z Indianami”. Głównym jej celem była popularyzacja książek przygodowych. Popołudniowe spotkanie zaplanowano na dwie godziny.
W programie znalazło się wiele atrakcji: nadanie indiańskich imion, wykonanie pióropuszy, malowanie twarzy, śpiewy i tańce wokół „ogniska”. Dzieci odgadywały odgłosy różnych zwierząt, strzelały z łuku do bizona, a także pokonywały tor przeszkód po śladach stóp. Można było również obejrzeć wystawę książek o Indianach i zapoznać się z ciekawostkami z ich życia. Mali „Indianie” wysłuchali też bajki indiańskiej „Dwoje dzieci w chmurach” ze zbioru W.T. Larnet „Opowieści starego Jagu”. Nie zabrakło także indiańskiego przysmaku – ciasteczek owsianych, jak i nagród za najładniejsze przebranie, które zostały zakupione dzięki pomocy Rady Rodziców.
Następnego dnia odwiedziła nas grupa uczniów z opiekunkami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie. Przeprowadzone zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość i umocniły naszą współpracę ze szkołą.

Dziękujemy za relację!