21 marca 2016

Lutowo - marcowe wieści z biblioteki SP2 we Wrocławiu

Dziś zaglądamy do kalendarza biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu:
LUTY
* Biblioteka szkolna z okazji Światowego Dnia Kota (17.02) zorganizowała konkurs plastyczny dla klas I-III – „Projekt znaczka pocztowego z kocim motywem”. Na konkurs wpłynęło – 47 prac – kotów, koteczków, kociątek. Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyboru prac nagrodzonych i wyróżnionych. Niestety nie wszystkie pracy spełniały wymogi konkursowe.
Nagrodzono:
I miejsce – Wiktoria Toczek kl. I b
II miejsce – Lena Karbowiak kl. I b
III miejsce – Wiktor Ataman kl. III b
Wyróżniono:
Patrycję Ptaszek kl. I b
Aleksandra Laszczyka kl. III b
Sebastiana Batora kl. I b

* Biblioteka zaprosiła, również uczniów klas IV-VI do zapoznania się z miniwystawką - "Rok 2016, rokiem Henryka Sienkiewicza". Interesującym elementem wystawy był udostępniony w formie wydruku ostatni wywiad , jaki przeprowadzono z pisarzem (z zachowaniem oryginalnej pisowni).
MARZEC

01.03.2016, aktorzy szkolnego Teatrzyku pod Aniołkiem z przedstawieniem „Blaskzłodziejka”, występowali gościnnie w Tetrze Zdrojowym - Centrum Kultury i Promocji w Polanicy – Zdroju. Prezentowali swoje umiejętności, licznie zgromadzonej publiczności, którą stanowili uczniowie i przedszkolaki z przedszkoli i szkół polanickich.
Dzięki życzliwości i pomocy wspaniałych ludzi, którzy pomogli nam zaistnieć na scenie tego teatru, przeżyliśmy wspaniałą przygodę, doświadczyliśmy "profesjonalnej" pracy scenicznej i odpoczywaliśmy „zimowo” w Polanicy – Zdroju.
Zapraszamy do śledzenia naszych działań teatralnych na stronie:
https://www.facebook.com/teatrzykpodaniolkiem/?ref=hl
oraz na:
https://www.youtube.com/watch?v=A7QwkpPJzwc&feature=youtu.be
* Marcowa wystawa w bibliotece to wystawa z okazji Światowego Dnia Psa (09.03). Wystawa wzbudza żywe zainteresowanie najmłodszych czytelników biblioteki.
Relację nadesłała do nas pani Renata Stańczak
Dziękujemy!