4 marca 2016

Pasowanie na czytelnika w Skawinie

O tym jak starsi dają przykład młodszym, Babie Jadze i Królewnie Aldonie, przeczytamy w relacji z pasowania na czytelnika w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie. Zapraszamy.
Co robić aby się nie nudzić? Takie pytanie często zadają sobie współcześni uczniowie, zarówno klas starszych, jak i młodszych. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mogli uzyskać odpowiedź podczas tegorocznego Pasowania na Czytelnika, które odbyło się 15 grudnia 2015 roku.
Z tej okazji starsze koleżanki z Koła Przyjaciół Książki i Biblioteki, pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Anny Stekli, przygotowały przedstawienie pod tytułem „Królewna się nudzi”.


Tytułowa Królewna Aldona posiadała wiele zabawek i gier, które jednak po pewnym czasie nie potrafiły zapełnić jej wolnego czasu. Dopiero wizyta Wiedźmy Jagi i odwiedziny w jej domu, pokazały Aldonie jak wyglądają codzienne obowiązki, a przy pomocy nowej przyjaciółki Królewna mogła odnaleźć zaginioną bibliotekę zamkową, o której wszyscy już zapomnieli. Młoda Królewna przekonała się, że czytanie książek to straszna frajda, gdyż pozwala przeżyć wiele przygód nie ruszając się na krok. Po przedstawieniu uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe zakładki wykonane przez uczniów klas starszych oraz karty biblioteczne, które już w następnym dniu zostały wykorzystane podczas pierwszych wypożyczeń z biblioteki szkolnej.
Materiał nadesłała do nas pani Anna Stekla