4 kwietnia 2016

Promocja szkoły i biblioteki

W czasie dni otwartych szkoły, często i biblioteki włączają się w promocję swojej placówki. Jak to się odbyło w wejherowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, prosimy poczytać:
21 marca 2016 roku w naszej szkole, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie zorganizowany został Dzień Otwarty. Młodzież gimnazjalna powiatu wejherowskiego i nie tylko mogła w tym dniu szerzej zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki, porozmawiać z nauczycielami, uczącymi się tu kolegami i koleżankami, zwiedzić szkołę od „kuchni” . Biblioteka szkolna włączyła się oczywiście w akcję promocyjną i otworzyła swe podwoje dla pragnących odwiedzić ją gimnazjalistów. Przygotowałyśmy m. in. stoisko na którym widniał napis „Zjedz jabłko i przeczytaj polecaną książkę”. Tytuł na kolorowej karteczce dopięty był wykałaczką do smakowitego jabłuszka a większość młodzieży obiecała, że sięgnie po proponowaną im książkę. Ustawiłyśmy także specjalny stolik, na którym oczytani gimnazjaliści mogli wpisać tytuły beletrystyki, które ostatnio przeczytali. Zdecydowaną większość polecanych nam tytułów posiadamy już w naszej bibliotece. Ponadto każdy odwiedzający nas gimnazjalista losował sentencję łacińską, bądź wesoły cytat zachęcający do podjęcia nauki w naszej szkole. ( np. „ uśmiechnij się, jesteś w bibliotece”, „ bądź optymistą” , „zapraszamy Cię do nas”, „jesteś super” itp.) 
Odwiedzająca nas uczniowie mieli też możliwość zapoznania się z twórczością naszej zdolnej młodzieży, która prezentowała w tym czasie swoje konkursowe prace związane z tematyką Świąt Wielkiej Nocy.
Relacja:
Panie Małgorzata Sil i Ewa Lechicka