29 kwietnia 2016

Uczniowie z Gryfina w półfinale Wielkiej Ligi Czytelników

Sześcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie pojechało 15 kwietnia do Szczecina, by wziąć udział w półfinale Ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Oto relacja p. Adriana Koppa z tego wydarzenia:

Uczniowie, aby dotrzeć do tego etapu, musieli w etapie szkolnym rozwiązać testy dotyczące 10 różnych książek oraz napisać dodatkowy test w ramach szkolnego finału tego konkursu. W ten sposób w półfinale wzięli udział najwytrwalsi i najlepiej przygotowani czytelnicy.Klasy I-III reprezentowali: Wojciech Frąckiewicz z klasy II E, Patryk Matuszkiewicz z klasy II E oraz Franciszek Tokarek z klasy II C. Klasy IV-VI zdominowały zaś dziewczyny - do Szczecina pojechały Laura Smolnik z klasy IV E, Hanna Tokarek z klasy IV D oraz Alicja Ulaszewska z klasy VI C.
Po przybyciu do Biblioteki Pedagogicznej i ciepłym (oraz słodkim - pełnym ciastek) przyjęciu nas przez Organizatorów, czytelnicy przystąpili do pisania testu. Starsi z trzeciego tomu "Opowieści z Narnii - Podróż Wędrowca do Świtu", a młodsi - z "Karolci". Następnie dzięki gościnności całego Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, mieliśmy możliwość zwiedzenia szczecińskiej Biblioteki Pedagogicznej - zarówno czytelni, jak i wszelkich zakamarków w magazynach bibliotecznych. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani wycieczką i słowami Pani Reginy Czekały. Wycieczka do Szczecina była zatem bardzo udana.


Mimo, że nie udało się nam awansować do finału, cieszymy się z osiągniętych punktów. Chłopcy z klas II zdobyli 76 punktów na 100 możliwych, a dziewczyny z klas IV i VI aż 84 punkty na 100 możliwych. Do awansu jednak potrzebne było ponad 90 punktów.
Mamy jednak nadzieję, że za rok pójdzie jeszcze lepiej i do tego czasu nasi czytelnicy przeczytają jeszcze więcej nowych książek.
 
Dziękujemy za relację!