27 maja 2016

Czytanie na murawie

Na doskonały pomysł wpadła pani Sylwia Czernatowicz, z biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Zaprosiła uczniów do relaksu i zabawy z książką na... murawie. Prosimy popatrzeć, jak się to udało.
Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, trwającego od 8 do 15 maja. Hasło tegorocznego święta to „Biblioteka inspiruje”. Staramy się realizować to założenie codziennie, nie tylko podczas ogólnopolskich przedsięwzięć.


W środę 11 maja 2016 roku miał miejsce Czytelniczy Happening zorganizowany przez Panią Sylwię Czernatowicz zatytułowany „Czytanie na murawie”. Miłośnicy książek zasiedli pod chmurką na stadionie lekkoatletycznym z ulubiona książką w ręku i oddali się lekturze. Po to, by zachęcić swoich kolegów i koleżanki do czytania. Każdy z uczestników spotkania w kilkunastu zdaniach opowiadał o fabule ulubionego tekstu, co przerodziło się w interesujące spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.


W wypożyczalni zaś powstała skromna gazetka związana ze świętem. Ilustruje ona, czym jest biblioteka, jako instytucja oraz składa się z ciekawych cytatów o książkach.

Trwa również akcja w mieście „Zostań twarzą Biblioteki". Efekty pracy fotograficznej Ani i Mileny z kl. III będziemy podziwiać już za dwa tygodnie.

Za relację dziękujemy paniom Anecie Antczak i Sylwii Czernatowicz