16 maja 2016

Dzień z Andersenem

Po raz kolejny otrzymaliśmy relację ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu. Tym razem możemy poczytać jak uczczono tam pamięć o wielkim bajkopisarzu duńskim Hansie Christianie Andersenie, który przyszedł na świat 2 kwietnia 1805 roku.
06.04.2016 - Ten dzień w SP nr 2 został poświęcony Hansowi Christianowi Andersenowi. Biblioteka i świetlica promowały twórczość pisarza, zachęcały do czytania i malowania, odgadywania zagadek konkursowych oraz przebrania za ulubioną postać z baśni autora …Działo się…Gościliśmy również uczestników: I Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego ”Lubię baśnie Hansa Christiana Andersena”.
Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu był nauczyciel-bibliotekarz Renata Stańczak, współorganizatorem świetlica szkolna, przy nieocenionej pomocy pań w niej pracujących. W konkursie wzięło udział 83 uczniów(z kl. II i III) z 9 szkół podstawowych z terenu miasta Wrocławia. Uczniowie odpowiadali na pytania testowe ze znajomości baśni pisarza i jego życiorysu oraz zespoły 3-osobowe wykonywały ilustrację do wybranej baśni Hansa Christiana Andersena. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu odbędzie się 18.05.2016 w auli SP nr 2. Gościem honorowym będzie Pani Dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Warszawie. 
 Relację nadesłała Pani Renata Stańczak