13 maja 2016

Moje hobby - wystawa

Biblioteki szkolne zachęcają i wspierają uczniów w rozwijaniu zainteresowań, ale swoje hobby mają też nauczyciele ;). Oto relacja z Gimnazjum nr 21 w Toruniu:
W kwietniu podczas V Wiosennego Festynu Rodzinnego i Drzwi Otwartych szkoły, swoje podwoje otworzyła także nasza szkolna biblioteka. Odwiedzającym zaprezentowano gazetkę szkolną “Oczko21” oraz wystawę “Moje hobby – prezentacja hobby uczniów i nauczycieli”.
Na wystawie znalazły się przedmioty kolekcjonowane przez szkolną społeczność, a także dowody hobby czynnościowego. Materiały zaprezentowano w gablotach i wyłożono na stołach, były to: kolekcja znaczków pocztowych, wyroby ozdobnej biżuterii, przykłady rysunków manga, kolekcja medali z II wojny światowej, przedmioty zdobione techniką decoupage, grafiki i akwarele, kolekcja figurek z pielgrzymek, dyplomy i medale za bieganie amatorskie, jazdę rowerem i łyżwiarstwo, zbiorek poezji, figurki lego, magnesy z podróży, amatorskie malarstwo, strój kujawski, nuty z muzyką XX-lecia międzywojennego. Podczas wydarzenia jeden z uczniów umilał czas grając na keyboardzie wybrane utwory muzyczne: tanga, foxtroty, slowfoxy... 
Wystawa jeszcze kilka dni po drzwiach otwartych dostępna była dla uczniów w bibliotece, a wystawiony keyboard zachęcał odwiedzających do odkrycia w sobie muzycznych talentów ;).

Relację nadesłały do nas panie:
Anna Wiśniewska i Izabela Kamińska-Smolarek