6 maja 2016

Święto Książki w Białymstoku

Liczne stoiska targowe z bogatą ofertą wydawniczą, atrakcyjne ceny, tłumy odwiedzających... Tę atmosferę prawdziwego święta książki mogli poczuć uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego z Białegostoku...
Uczniowie uczestniczyli w kwietniu w 5. Międzynarodowych Targach Książki, które odbyły się 22 kwietnia 2016 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Kto zabrał ze sobą pieniądze, mógł skorzystać z atrakcyjnych promocji cenowych. Pozostali skupili się na oglądaniu ofert wydawniczych i gromadzeniu gadżetów oferowanych przez wystawców.

Następnie udaliśmy się na spotkanie autorskie z Anną Łaciną, pisarką książek dziecięcych i młodzieżowych. Autorka posiłkując się prezentacją multimedialną, ciekawie zaprezentowała problem pogranicza kultur w swojej twórczości. Między innymi zwróciła uwagę na różnice w interpretacji gestów, zależnie od warunków kulturowych. Gesty, które wykonujemy w towarzystwie ludzi różnych wyznań, czy z różnych zakątków świata, nie zawsze są czytelne dla wszystkich. Łatwo można popełnić faux-pas lub narazić się na poważne nieprzyjemności. Po spotkaniu można było otrzymać autograf autorki.

Za relację dziękujemy p. Helenie Gumieniak