30 maja 2016

Teatr Lassego i Mai

Napłynęła do nas kolejna relacja ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach ze wspólnych zajęć przeprowadzonych na podstawie książek z popularnej serii "Biuro detektywistyczne Mai i Lassego", a przygotowanych przez szkolną bibliotekę i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach:


W dniach 11 - 14 kwietnia 2016 r. w klasach 2a, 2b, 1f, 3a były czytane fragmenty książek z popularnej serii książek dla dzieci "Biuro detektywistyczne Mai i Lassego". Były to następujące książki: "Tajemnica złota", "Tajemnica szafranu", "Tajemnica cyrku" i "Tajemnica kina".

Następnie dzieci próbowały do przeczytanych fragmentów przygotować scenki aktorskie, które następnie były przedstawione w Bibliotece Miejskiej w Gliwicach przy ul.Kościuszki w dniach 18 - 21 kwietnia. Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądać także na stronie szkoły i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zajęcia te wspólnie przygotowały panie Małgorzata Wesołowska z MBP i pani Beata Wolak oraz wychowawcy klas wraz z dziećmi - panie: Aldona Floryan, Iwona Błach , Joanna Kozak i Izabela Turczak.

Za relację dziękujemy pani Beacie Wolak