31 maja 2016

Tydzień Bibliotek w SP 9 w Gliwicach

Zapraszamy na relację z Tygodnia Bibliotek, którą nadesłała do nas pani Beata Wolak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach:
10 maja 2016 r. 
Tego dnia odbyło się spotkanie pt. "Książka mój przyjaciel" z Panią Natalią Jońską, redaktorem Działu Nabywania Tytułów z Wydawnictwa Helion w Gliwicach. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła, jak wygląda proces powstawania książki od pomysłu do oddania do druku. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu zasypała naszego gościa pytaniami związanymi z powstaniem książki. Na zakończenie najbardziej aktywni uczestnicy dostali atrakcyjne książki z wydawnictwa Helion. W zajęciach uczestniczyła kl.6c.11 maja 2016 r. 
„Z książką w plenerze” zajęcia literacko – edukacyjne w plenerze. Razem z naszymi czytelnikami odwiedziliśmy gliwickie miejsca, które były inspiracją do czytania książek. Odwiedziliśmy Szkołę Muzyczną gdzie zostały zaprezentowane książki o muzyce, Kościół Wszystkich Świętych – książki o tematyce religijnej, Willa Caro – przewodniki dla dzieci po miastach świata, park im. A. Mickiewicza – książeczki o przyrodzie i zwierzętach. Wszystkie dzieci wróciły do biblioteki, aby wypożyczyć książki, które zostały im zaprezentowane na plenerowym pikniku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły z kl.1a.
12 maja 2016 r. 
"Twórcze inspiracje, czyli od książki do realizacji serialu animowanego" - spotkanie z Panią Joanną Sorn – Garą, autorką serii książek dla dzieci oraz malarką, połączone z twórczymi warsztatami. Autorka zapoznała dzieci, jak powstają ilustracje do książek. Każda książka autorki, oprócz ciekawej fabuły zawiera elementy edukacyjne. Zostało dokładnie opowiedziane „krok po kroku”, jaka jest droga od książki do serialu animowanego.
13 maja 2016 r. 
W Bibliotece Miejskiej w Gliwicach o godz. 9.00 wystąpiły dzieci z kółka teatralnego z SP28 w przedstawieniu "Nasze bajeczki – kabaret". Przedstawienie to oglądali uczniowie naszej szkoły z kl.6a .Tydzień bibliotek przygotowały panie: Małgorzata Wesołowska z MBP w Gliwicach przy współpracy pani Beaty Wolak z SP9 w Gliwicach. Jest to przykład wieloletniej dobrej współpracy pomiędzy biblioteką publiczną i szkolną. Zdjęcia z tych spotkań można oglądać w galerii fotograficznej na stronie internetowej szkoły oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.
Dziękujemy za nadesłany materiał!