24 czerwca 2016

Jak nie czytam, jak czytam!

I przyszedł czas na ostatnią relację w tym roku szkolnym. Kończymy mocnym uderzeniem i prezentujemy w telegraficznym skrócie sprawozdanie z bicia rekordu w masowym czytaniu. W czasie, gdy organizator akcji - Redakcja BIBLIOTEKI W SZKOLE, jeszcze zlicza wyniki, my cieszymy oczy widokiem zaczytanej młodzieży. Jest moc!!!

 W Szkole Podstawowej nr 4 w Mikołowie czytają wszyscy! Piękny widok!

 W Szkole Podstawowa Nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie, dzieci utworzyły kolorowy, czytający tłum. Każda klasa miała swoją obowiązkową barwę, a każdy uczeń swoją ulubioną książkę, Kolor okładki nie miał znaczenia :-)
  

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach postanowiła czytać w plenerze. Relaks na kocyku, trochę ruchu, słońce i książka. Inteligentnie i "fit"!

Książkowo - uczniowski łańcuch oplótł Szkołę Podstawową nr 9 w Gliwicach. Książki połączyły wszystkie klasy od najmłodszych do najstarszych. Słabych ogniw nie odnotowano ;-)

 A w Szkole Podstawowej nr 41 w Gliwicach ewakuacja! Bijemy na alarm! Czytelnictwo spada, ale nie u nas! I to właśnie chcieliśmy pokazać.
 

Tyskie ulice opanowali czytelnicy ze Szkoły Podstawowej nr 11, Gimnazjum nr 11 oraz Zespołów Szkół nr 4, 5 i 6. A to wszystko za sprawą Zespołu Szkół nr 2, który nie tylko przygotował wspólny czytelniczy flash mob, ale nawet zamówił pogodę!
 

7478 to liczba stron, które przeczytali razem uczniowie augustowskich szkół, zebrani się na placu przed Biblioteką Miejską. Według naszych obliczeń, jest to pełna półka książek. Brawo!

W LO im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie piknik, transparent i konkurs na wieżę z książek. Najwyższą, mierzącą 165 cm zbudowała klasa 1c. Książki oczywiście trzeba było przeczytać :-)

Piknikowo było również w LO nr 1 w Mikołowie. Chyba zaczniemy wierzyć, że ktoś naprawdę zamówił na ten dzień pogodę ;-)

 
Uczniowie Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku pokazali, że książka leży w kręgu ich zainteresowań. Dosłownie i w przenośni!

W Kłodzku odbyła się akcja na szeroką skalę. Padł rekord oraz wielkie słowa. 
"Przykro jest być nudnym. By takim nie być – polecam czytanie".
Autorem tej pięknej myśli jest kłodzki starosta, natomiast autorką akcji, w której uczestniczyły władze miasta, telewizja lokalna oraz uczniowie z kilku szkół, jest pani Joanna Chodzin z Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości. Brawo Kłodzko!


 Na czas bicia rekordu, licealiści z Bierunia przenieśli się do ogrodu różanego. Przenieśmy się i my! I pozazdrośćmy...

I na zakończenie relacja filmowa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce. 
"Czytam, bo lubię". Nic dodać, nic ująć!

Relacje nadesłali do nas : pani Dominika Palka z SP nr 4 w Mikołowie, pan Adrian Kopp z SP nr 1 w Gryfinie, pani Justyna Adamczyk z SP nr 1 w Kartuzach, pani Beata Wolak z SP nr 9 w Gliwicach, pani Beata Haładus z SP nr 41 w Gliwicach, pani Bożena Kozieńska z ZS nr 2 w Tychach, pani Ewa Dunin - Wilczyńska z SP nr 3 w Zielonce, pani Monika Rowińska z SP4 w Augustowie, pani Anna Żuchowicz z LO w Nowej Rudzie, pani Anna Nowacka z Gimnazjum im. Agatona i Stefana Gillerów w Opatówku, pani Magdalena Króliczek - Pliszka z LO w Bieruniu, pani Joanna Chodzin z Kłodzkiej Szkoły Przedsiebiorczości
DZIĘKUJEMY!