21 czerwca 2016

Lapbooki pt. "Urodziny naszej szkoły”

Ostatnim rzutem na taśmę przed końcem roku szkolnego, witamy w naszym gronie Szkołę Podstawową nr 6 w Rybniku! Oto pierwsza jej relacja, nadesłana do nas przez p. Ewę Maciejek:


W tym roku szkolnym, szkoła, w której pracuję – Szkoła Podstawowa nr 6 w Rybniku - obchodziła 110. rocznicę powstania. Z tej okazji postanowiłam z uczniami z kółka bibliotecznego przygotować lapbooki na temat historii naszej szkoły.

Ponieważ są to dzieci z II i III klasy, pierwsze zajęcia poświęciłam na wytłumaczenie, co to są lapbooki i dlaczego będziemy je przygotowywać. Pierwszy etap pracy polegał na zebraniu potrzebnych zdjęć i informacji o szkole, jej początkach, rozbudowie, kolejnych pokoleniach uczniów i nauczycieli… Dzieci bardzo chętnie przeglądały przygotowane materiały, zwłaszcza, że zdarzało się, iż niektórzy rozpoznawali na zdjęciach swoich dziadków czy rodziców!
Następnie uczniowie projektowali okładki i wnętrza swoich książek. Praca ta sprawiała im naprawdę wiele radości! Efektem zajęć było powstanie kilkunastu niezwykłych lapbooków.
Na święto szkoły, ze wszystkich przygotowanych prac, powstała piękna wystawka w bibliotece, którą z zaciekawieniem oglądali goście odwiedzający szkołę.

Dziękujemy za relację!