20 września 2016

Biblioteka pedagogiczna - bibliotekom szkolnym

Na naszym blogu wiele razy pojawiały się przykłady współpracy międzybibliotecznej. Do tej pory prezentowane były wspólne akcje czytelnicze dla bibliotek szkolnych i publicznych. Tym razem, ciekawe przedsięwzięcie, zachęcające do czytania, zorganizowała dla czytelników nowosądeckich szkół, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu.
W minionym roku szkolnym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu zaprosiła nauczycieli bibliotekarzy i uczniów do udziału w projekcie „Zachęć innych do czytania za pomocą fotografowania”. W projekcie fotograficznym wzięło udział 48 zespołów uczniowskich z 9 szkół, z Nowego Sącza i okolic (Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Nowym Sączu, Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. F. Blachnickiego, Zespół Szkół w Mszalnicy, Zespół Szkół w Paszynie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Sączu, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżach).

Zadanie, jakie stało przed uczestnikami projektu, to przygotowanie fotografii oddającej ducha wybranej przez siebie książki. Uczniowie w grupach, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, pracowali nad wyborem książki, aranżacją zdjęć, przygotowaniem kostiumów i rekwizytów. Kreatywność uczniów znalazła wyraz w wielu pięknych fotografiach, które prezentowane były podczas Nocy Bibliotek 4 czerwca 2016 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Relację z imprezy, wraz z pięknymi zdjęciami, przysłała do nas 
pani Katarzyna Stanuch z biblioteki
Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu