31 października 2016

Bookcrossing w Tarnowie

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie dzielą się książkami. Jak to działa, opisała nam Pani Anna Pojedyniec.
Od 03 października 2016r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Tarnowie funkcjonuje przestrzeń biblioteczna pod nazwą BOOKCROSSING czyli „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ”. Tym samym biblioteka włączyła się do ogólnoświatowej idei nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach celowo do tego utworzonych. O planowanej akcji uczniowie zostali poinformowani przez rozwieszenie plakatów na korytarzu szkolnym. Zostały one wykonane przez członków Koła Miłośników Biblioteki. W holu na pierwszym piętrze znajduje się specjalnie przygotowana szafka oraz regulamin korzystania z bookcrossingu. Każdy uczeń może przynieść swoją książkę , której chce dać drugie życie, postawić na półce, a w zamian wziąć tę, którą zostawił ktoś inny. Do akcji włączyli się również nauczyciele i pracownicy administracji. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły mgr Jerzy Feret. Jesienną dekorację przygotowali uczniowie klasy IIDG.

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem, książki stale „wędrują” od czytelnika do czytelnika. Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej, samotnikom i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie licznych kontaktów, inicjuje rozmowy, dyskusje.
 
Za relację dziękujemy pani Annie Pojedyniec