26 października 2016

MMBS w Elblągu

Informacjami na temat sposobu propagowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych na terenie szkoły, współpracę z redakcją Biblioteki Szkolne Online rozpoczyna Zespół Szkół nr 1 w Elblągu. To druga szkoła z tego pięknego miasta, która z nami współpracuje. Witamy serdecznie!
4.10.2016r nauczyciele bibliotekarze z Zespołu Szkół nr 1 w Elblągu rozpoczęli oficjalnie obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W związku z tym przygotowali niespodziankę swoim koleżankom i kolegom – nauczycielom i dyrekcji Zespołu Szkół nr 1. O godzinie 10.00 w pokoju nauczycielskim pojawiło się przepyszne ciasto oraz okolicznościowy plakat informujący o tym, co się będzie działo w miesiącu październiku w bibliotece szkolnej. Przede wszystkim zaproszono uczniów klas I gimnazjum wraz z wychowawcami na krótką wizytę informacyjno-zapoznawczą do naszej biblioteki, uczniów klasy I a SP – na uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, a uczniów klas II gimnazjum na grę czytelniczą, która zorganizowana będzie wspólnie z nauczycielami języka polskiego.
Proszono też wszystkich nauczycieli o wszelkie sugestie, pomysły dotyczące popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Relacja: Panie Maria Klimuk, Hanna Trybińska