14 listopada 2016

Czytać można wszędzie i dla każdego

Dziś zapraszamy na niekonwencjonalne działanie szkolnej biblioteki - czytanie zwierzętom w schronisku. Oto relacja p. Beaty Wolak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach:
W Dniu Kundelka, 25 października,  grupa dzieci z kl. 4-6 Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach, odwiedziła Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach - Sośnicy. Uczniowie przynieśli karmę i puszki dla zwierząt. Jedna grupa dzieci zwiedzała schronisko, a druga czytała książki o psach, m. innymi ,,Zaopiekuj się mną”, ,,Psie troski”, ,,Reksio’’. Czytano psom, kotom i gołębiom.
Zwierzęta początkowo były zainteresowane i bardzo podekscytowane nowymi gośćmi w schronisku, jednak pod wpływem czytania książek przez uczniów, uspokajały się i nawet zasypiały (pies). Inne, jak koty, grzecznie siedziały w klatkach i ,,słuchały” czytanych tekstów. Uczniowie czytali książki  bardzo spokojnym głosem.
Dzieci po schronisku oprowadzała p. kierownik Barbara Malinowska, a także p. Henryk Mizerski – były wieloletni pracownik i wiceprezes schroniska.Pan Henryk wygłosił także w naszej szkole pogadankę dla dzieci - członków kółka przyrodniczego, na temat opieki nad zwierzętami, a także przekazał skromne nagrody na konkurs plastyczny ,,Portret psa”, który odbył się w naszej szkole.
Organizatorem wycieczki do schroniska była p. Beata Wolak – nauczyciel bibliotekarz w SP nr 9. Relację fotograficzną z wycieczki można oglądać w galerii fotograficznej na stronie naszej szkoły.
Dziękujemy za nadesłany materiał!