18 listopada 2016

MMBS w G21 w Toruniu

Relacja z Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych z Gimnazjum nr 21 w Toruniu:

W październiku - miesiącu szkolnych bibliotek, na zajęciach bibliotecznych powstał w naszym gimnazjum, jak co roku, plakat z tegorocznym hasłem: "Książka to dopiero początek...". Oto pomysły uczniów na dokończenie hasła:
Na uczniów w tych dniach w bibliotece czekało coś słodkiego, a w księgozbiorze pojawiła się książka "Harry Potter i przeklęte dziecko" prawdziwa gratka dla fanów Harry'ego ;).W październiku miał także miejsce w naszej szkole projekt „Za co kocham Gimnazjum 21”. Okazało się, że uczniowie chętnie podawali bibliotekę szkolną, jako powód, za co kochają szkołę. To było bardzo miłe. Poniżej zdjęcia (klasy 1c i 3c), którymi wyrazili swoje uczucia ;).


 W październiku bibliotekarze zorganizowali również wyjście grupy uczniów z klas trzecich do Ośrodka Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia specyficznych zbiorów tej wyjątkowej biblioteki (np. audiobooków, książek z większą czcionką, nagranych na kasetach), z których mogą korzystać osoby niedowidzące, niedosłyszące, starsze lub chore. Obejrzeli również zaprezentowaną w bibliotece wystawę prac plastycznych. Bibliotekarka zachęcała również uczniów z dysleksją do korzystania z księgozbioru placówki. To było bardzo interesujące spotkanie.Relacja: p. Izabela Kamińska-Smolarek i p. Anna Wiśniewska