19 stycznia 2017

Co działo się w Bisztynku?

Pani bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej w Bisztynku donosi nam, co ciekawego działo się w tamtejszej bibliotece!

Rok 2016 w Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej w Bisztynku w wielkim skrócie:

1. Zorganizowanie przez bibliotekarza wycieczki uczniów klasy VI a do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach na zajęcia „Czy warto mieć hobby?”- luty.
2. Przeprowadzenie w bibliotece konkursu dla klas IV-VI „Doskonale znam język polski”, który obchodzony był w ramach Międzynarodowego Miesiąca Języka Ojczystego- luty.
3. Włączenie się naszej biblioteki w obchody Roku Sienkiewicza- zorganizowanie konkursów plastycznych. Uczniowie klas I-III wykonywali prace do „Bajki” i „Legendy żeglarskiej”, a ich starsi koledzy ilustrowali utwory „W pustyni i w puszczy” oraz „Janko Muzykant”- luty/ marzec.
4. Przeprowadzenie „Kiermaszu książek”- maj.
5. Zorganizowanie szkolnego plebiscytu „Moja ulubiona książka”. W klasach młodszych wygrała seria „Magiczne drzewo”, a wśród uczniów klas IV-VI „Harry Potter”.
6. Udział biblioteki w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przez cały rok oraz zorganizowanie Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom - maj.
7. Przeprowadzenie „Kiermaszu książek” – październik.
8. Przeprowadzenie konkursu plastycznego „Moja ulubiona książka”- październik/listopad.
9. Włączenie się naszej biblioteki do konkursu plastycznego „Okładka do ulubionej książki” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach - październik/listopad.
10. Przeprowadzenie „Świątecznego Kiermaszu Książek”- listopad/grudzień.
11. Zorganizowanie szkolnego konkursu „Mistrz pięknego czytania” – listopad/grudzień.
  Relacja: Pani Marzena Magdziarz
Nauczyciel - bibliotekarz SP Bisztynek