13 stycznia 2017

Magiczna noc w bibliotece

Ze Świdnika od Pani Bożeny Milanowskiej otrzymaliśmy relację z ciekawej, magicznej nocy w bibliotece. Wszystkim, którzy kochają takie imprezy i chcą się w przyszłości dołączyć do świętowania Nocy bibliotek, polecamy ten pomysł.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Świdniku odbyła się „Magiczna noc w bibliotece z Harrym Potterem”. Temat imprezy został wybrany przez uczniów już w ubiegłym roku szkolnym. Dwie szóstoklasistki bardzo zaangażowały się w jej organizację. Na początku Wiktoria przedstawiła swoją prezentację multimedialną. Przypomniała w niej losy Harrego i jego przyjaciół, zawarte w poszczególnych tomach. Potem przyszedł czas na chwilę ruchu – czyli znaną i ulubioną grę w ogonki. Kolejne zadania wykonywane były w grupach. Wyzwaniem było ułożenie puzzli, na odwrocie których umieszczono ciekawostki związane z serią książek i filmów. Myśleniem matematycznym należało się wykazać, szukając liczby ukrytej pod postacią Hagrida. Wszyscy wykazali się ogromną znajomością tematu, rozwiązując prowadzony przez Olę quiz. Po nabraniu sił podczas przygotowanej samodzielnie kolacji, rozpoczęła się gra terenowa. Oczywiście, zadania związane były z serią o Harrym Potterze. Przemieszczając się w świetle latarek po ciemnej szkole, trzeba było dopasować cytaty do tytułów książek, nazwiska aktorów – do granych przez nich postaci oraz wyjaśnić działanie zaklęć. Wszystkim ten „tor przeszkód” bardzo się podobał. Nocne warunki dodatkowo podkreślały niesamowity klimat i wyolbrzymiały na co dzień niesłyszane odgłosy.

Wzmocnieni owocowym deserem, uczestnicy niecierpliwie czekali na północ i wizytę zapowiedzianego gościa. Chwilę później sowa dostarczyła tajemniczą przesyłkę. Po jej otwarciu okazało się, że to nowa książka z cyklem o Harrym Potterze. Czytanie jednoosobowo sztuki teatralnej nie jest łatwe, ale wszyscy z uwagą śledzili losy bohaterów. Dzień drugi rozpoczął się od porannej gimnastyki, przeprowadzonej w formie meczów quditcha. Po śniadaniu przyszedł czas na podsumowanie imprezy oraz wręczenie nagród, dyplomów i pamiątkowych znaczków. Uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń, planując już kolejną „Noc w bibliotece”.

 Relacja: Pani Bożena Milanowska