18 lutego 2017

Pociąg do książki!

Niezmiernie miło nam przyjąć bibliotekę Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi do grona aktywnych placówek! Pani Eliza Kowalczyk przesłała nam niecodzienny materiał, z propozycją do wykorzystania przez wszystkich zainteresowanych. To "Pociąg do książki" - niezwykła piosenka promująca czytelnictwo! A swoje słowa kieruje do nas wszystkich dyrektor szkoły - pani Maria Pielas:
Czy można opowiadać o książkach, ich autorach i czytaniu w piosence? Można! W Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi powstała kolejna, czwarta już wyjątkowa produkcja muzyczna zrealizowana wzorem poprzednich w profesjonalnym studiu nagraniowym z montażem teledysku. Realizacją dźwięku zajął się Łukasz Robakiewicz, a teledysk zrealizowany został w oparciu o fachowców związanych z Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi. Efekt po prostu trzeba zobaczyć! Wystarczy wpisać tytuł utworu na kanale YOUTUBE.
POCIĄG DO KSIĄŻKI to dobra zabawa słowna przy edukacyjnej piosence promującej czytelnictwo i książkę. Jesteśmy przekonani, że piosenka może znaleźć swoje miejsce w każdej polskiej szkole i w każdym polskim domu, szczególne miejsce zajmując wśród dzieci i młodzieży.
Zapraszamy zatem Państwa do naszego pociągu mając nadzieję, że kolejne szkoły będą do niego dołączać, a wkrótce pojedziemy nim wszyscy razem z myślą o dzieciach, które z piosenką chętnie sięgną na półkę z książkami.

Autorem słów i muzyki jest Rafał Tomczyk, a piosenkę nagrała czwórka uzdolnionych muzycznie nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi. W tekście pojawiają się postaci znanych autorów książek, a tytułowy pociąg jedzie przez ksiąg równiny do wyobraźni jasnej krainy. Piosenka doskonale wpisuje się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Prosimy o zainteresowanie piosenką w Państwa środowisku, szczególnie nauczycieli języka polskiego oraz muzyki, a także bibliotekarzy. Informację o utworze przekazujemy z prośbą o jego rozpowszechnianie. Zainteresowanym placówkom przekażemy słowa oraz podkład dźwiękowy.
Dziękujemy za nadesłany materiał!