24 lutego 2017

"Żywe okładki" w Gimnazjum nr 1 w Iławie

Ponoć nie ocenia się książki po okładce, ale projekt "Żywe okładki" zrealizowany w Gimnazjum nr 1 w Iławie ocenić trzeba... Oczywiście na szóstkę!  

Co zrobić, żeby nauka nie była dla uczniów tylko obowiązkiem? Uczyć poprzez zabawę. Jedną z najbardziej skutecznych metod edukacji przez zabawę jest projekt, czyli samodzielna praca uczniów nad zadanym tematem. 
Nad projektem czytelniczym "Żywe okładki" przez kilka tygodniu pracowali, ale również dobrze się bawili uczniowie klasy IIc - Wiktoria Karaś, Julia Nowińska, Barbara Waszkiewicz, Hubert Węgłowski i Szymon Żuralski Gimnazjum Samorządowego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie pod opieką polonistki Agnieszki Prass.
Projekt"Żywe okładki" był dla gimnazjalistów niepowtarzalną okazją wejścia do książkowego świata, poczucia jego atmosfery oraz wcielenia się w role ulubionych bohaterów literackich.
Uczniowie wybrali swoje ulubione książki, przygotowali rekwizyty i scenerię do sesji zdjęciowej, zrobili zdjęcia, dokonali obróbki i wyszły im wspaniałe "Żywe okładki".
Za relację dziękujemy pani Agnieszce Prass