7 marca 2017

Dzieciaki kochają konkursy!

Nauczyciele bibliotekarze wiedzą, że dzieciaki kochają konkursy. Bardzo lubią pochwalić się swym talentem, swoją wiedzą, lubią rywalizację i kochają nagrody! Tę miłość wykorzystuje do promocji biblioteki i czytania wielu z nas. Poczytajcie o pomysłach konkursowych naszej koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Gliwicach.
Biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej nr 9 zorganizowała w grudniu konkurs: ,,Świąteczne anioły” przeznaczony dla uczniów kl. 2. Na konkurs wpłynęły prace wykonane różnymi technikami plastycznymi. Był anioł z masy solnej, portret wykonany pastelami, czy przy zastosowaniu techniki wyklejania. Zdjęcia prac można oglądać na stronie internetowej szkoły. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Róża Nowak
II miejsce Nina Ciążyńska
III miejsce Wiktoria Schwedler
Wyróżnienie Filip Kiczan

W styczniu w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich, ze znajomości książki A. Lindgren ,,Święta u nas i w Bullerbyn”. W konkursie brały udział drużyny dwuosobowe. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o polskich i szwedzkich zwyczajach świątecznych oraz znajomością sportów zimowych. Oto Laureaci konkursu:
I m: Kaja Jankowska i Aleksandra Żuchowicz kl. 3 b
II m: Tomasz Byrka , Grzegorz Hilarowicz kl.3d
III m: Zofia Bularz, Iga Hebda kl.3a
Wyróżnienie: Miłosz Zadeberny, Wiktor Domurat kl.3c
W Dniu św. Walentego biblioteka zorganizowała 2 konkursy wiedzowe:
- ,,Co wiesz o Św. Walentym?”- w którym uczestnicy musieli wykazać się znajomością faktów z życia św. Walentego,
- ,,Pary Literackie”- dzieci musiały odgadnąć z jakiej książki pochodzą imiona par bohaterów literackich. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe podczas przerw. Konkurs skierowany był do uczniów z kl.4-6. Za prawidłową odpowiedź otrzymywali w nagrodę żelka w postaci czerwonego serca.

Relacja i fotografie - pani Beata Wolak