20 marca 2017

Tajemnice starożytnych cywilizacji - wystawa

I kolejna relacja z wystawy zorganizowanej w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu.
W 1492 roku Genueńczyk, Krzysztof Kolumb (1451-1506), przebywający w latach 1492-1493 w służbie króla Hiszpanii zorganizował próbę dotarcia do Indii. Opierając się na wiedzy ówczesnego geografa Tosscanellego uznał, że jeśli Ziemia jest kulą, to należy najpierw udać się w kierunku zachodnim. W tym roku minie 525 lat od wyprawy Kolumba. Z tej okazji poloniści zorganizowali wystawę w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu zatytułowaną „Tajemnice starożytnych cywilizacji”, która pokazuje historię i kulturę antycznych Chin, Grecji, Rzymu i Egiptu po Mezoamerykę, kulturę Inków, Majów i Azteków. 


Ekspozycja składa się z dostępnych w Szkolnej Bibliotece książek z serii „Wielkie Cywilizacje” wydawnictwa „Ediciones Folio” poświęconych największym osiągnięciom starożytnych cywilizacji. (Bogato ilustrowana seria 20 albumów to doskonałe kompendium wiedzy o świecie). Z książek z serii „Tajemnice starożytnych cywilizacji” wydawnictwa „Oxford” i filmów DVD „History Channel”. Uzupełnieniem są gabloty przedstawiające wytwory sztuki prekolumbijskiej.


Relacja: p. Sylwia Czernatowicz, p. Aneta Antczak i p. Paweł Domzalski