30 marca 2017

"Złote Pióro" w Pile

Pełną entuzjazmu relację z podsumowania XIV Regionalnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro” w Pile, przysłała nam nauczycielka bibliotekarka, pani Maja Cieślak - Strzelec.
Rośnie pokolenie ambitnych pisarek!
Niedawno uczniowie i nauczyciele pilskiej Siódemki świętowali literacki sukces Anety Wawrzyniak. Teraz wszyscy cieszą się z debiutu literackiego koleżanek dziewczynki. 
- To utalentowana grupa, z którą świetnie się pracuje –skomentowała Maja Cieślak-Strzelec.Niezwykła uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Tam spotkali się miłośnicy „oswajania słów” i „pięknych metafor zaszytych miedzy słowami” – tak stwierdziła prowadząca uroczystość pani Zuzanna Przeworska, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia. Uczennice wraz z rodzicami i nauczycielką uczestniczyli w podsumowaniu XIV Regionalnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”. 
Na konkurs wpłynęło 281 utworów z całego regionu. Wśród laureatów konkursu znalazły się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pile. 
III miejsce zdobyła Antonina Kopka za intrygującą, z dystansem napisaną autoprezentację pt. „Niezwykłe życie zwykłej nastolatki”.
Wyróżnienie otrzymała Martyna Majda za dowcipny i euforyczny „Pamiętnik nastolatki”. Podziękowanie za prezentację swojej twórczości dostała Małgorzata Rogowska.
- Inspirowanie, wspieranie i rozwijanie młodych twórców jest czymś, co najbardziej lubię w swojej pracy – podsumowała Maja Cieślak-Strzelec.
Tekst: Maja Cieślak-Strzelec
Foto: Elżbieta Kopka