14 kwietnia 2017

III Maraton Czytania Hobbita w Mirosławcu

Światowy Dzień czytania Tolkiena jest coraz bardziej popularny w szkolnych bibliotekach. Oto kolejna relacja, tym razem z Mirosławca.
29 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Mirosławcu odbył się III Maraton Czytania Hobbita zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza Kingę Świeczkowską z nauczycielkami języka polskiego Agnieszką Pawlus i Barbarą Antochowską. Uczestnikami maratonu byli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu, którzy w niezwykły sposób poznawali treść lektury „Hobbit czyli tam i z powrotem” J. J. Tolkiena. Na początku spotkania zostali zapoznani z ideą Światowego Dnia Czytania Tolkiena, który przypadał na 25 marca, poznali również krótką biografią autora.

Do czytania wybrano charakterystyczne fragmenty książki, umożliwiające poznanie najważniejszych bohaterów, wydarzeń i problematyki powieści. Czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna ilustrująca słuchany tekst. Dla uatrakcyjnienia wyświetlono fragment filmu „Hobbit. Niezwykła podróż”, a na zakończenie uczniowie obejrzeli i wysłuchali piosenkę filmową „I See Fire” w wykonaniu Eda Sheerana. Słuchacze zostali również zaangażowani w rozwiązywanie zagadek, które zadawali sobie Bilbo i Gollum w lekturze.

Spotkanie trwające dwie godziny wzbudziło zaciekawienie i zainteresowanie powieścią. Czytający uczniowie byli dobrze przygotowani i pięknie odczytali wybrane teksty swoim kolegom i koleżankom. Maraton umożliwił poznanie treści książki, dzięki czemu wszyscy uczniowie będą mogli aktywnie brać udział w omawianiu lektury na lekcjach języka polskiego.

Dziękujemy za relację!