25 kwietnia 2017

Kamishibai w tyskiej siódemce

Każda okazja jest dobra do czytania, nawet tak słodkie święto jak Dzień Czekolady, który w tym roku obchodzony był 12 kwietnia. Relacja Pani Marty Romańskiej z SP nr 7 w Tychach:
12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. W tym dniu odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „PoczytajMy”, w którym uczestniczy nasza szkoła. Uczennice z klasy 5C, działające w naszym Klubie Czytelniczym udały się w tym dniu z czytelniczą wizytą do swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy 2F. Spotkanie było bardzo wyjątkowe. Uczennice przeczytały fragment książki pod słodkim tytułem „Bajka pachnąca czekoladą” autorstwa Joanny Krzyżanek. Głośnemu czytaniu towarzyszył teatr ilustracji, zwany Kamishibai. Uczennice samodzielnie przygotowały skrzynkę, która służyła jako scena teatru. Historia z książki przedstawiona została za pomocą ilustracji (wykonanych przez członkinie naszego klubu), co pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć czytany tekst. W czasie spotkania dzieci słuchały również muzyki relaksacyjnej, która stanowiła tło dla czytanego tekstu.


Po zakończonej lekturze odbył się quiz wiedzy na temat wysłuchanego fragmentu książki, a także na temat czekolady. Uczniowie pracując w grupach zdobywali punkty. Na zakończenie wspólnej zabawy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę.
 Dziękujemy!