13 kwietnia 2017

Nocne czytanie w Lubawie

Biblioteka przy Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie bierze aktywny udział w rozwijaniu czytelnictwa swoich uczniów realizując jedno z głównych zadań swojej szkoły. Żeby wykształcić w uczniach potrzeby obcowania z książkami oraz rozbudzać i kształtować ich zainteresowania czytelnicze organizowane są imprezy czytelnicze, jak np. „Noc czytelnicza w bibliotece”
"Noc czytelnicza w bibliotece" w formie maratonu czytelniczego to oferta dla naszych uczniów realizowana podczas ferii zimowych. W tym roku szkolnym spotkaliśmy się 23 stycznia o godzinie 19.30, rozpoczynając maraton od konkursu rozwijającego wyobraźnię i twórcze myślenie. Konkurs "Moje opowiadanie" polegał na stworzeniu charakterystyki postaci widocznej na fotografii, a następnie napisaniu w zespołach opowiadania, którego bohaterami są wylosowane postacie.
Po wyłonieniu zwycięzców i wręczeniu dyplomów oraz nagród rozpoczęliśmy czytanie - każdy uczestnik czytał swoją książkę. W połowie zaplanowanego czasu zrobiliśmy przerwę, aby obejrzeć wybraną przez uczniów adaptację filmową, po czym ponownie czytaliśmy swoje ulubione książki.
Pod koniec czytelniczej nocy miał miejsce kolejny konkurs "Mój bohater". Z przymocowanych na czole karteczek odgadywaliśmy, jakim bohaterem jesteśmy. Zwycięzca oraz finaliści otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. W przerwach każdy mógł odpocząć w zorganizowanej na ten czas kawiarence. O godzinie 6.30. zakończyliśmy nasze spotkanie.


Relację przysłała Pani Ewa Przepiórska.
Dziękujemy!!!