28 kwietnia 2017

Wielka Liga Czytelników

To już trzeci sezon Wielkiej Ligii Czytelników, która szturmem zdobyła całe rzesze zwolenników. Relację z półfinału tej imprezy przedstawia nasz redakcyjny kolega Pan Adrian Kopp, nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie.
W dniu 21.04. odbył się półfinał ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Młodzi czytelnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie udali się do Szczecina do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie przystąpili do wypełniania testu dotyczącego zadanej książki. Aby móc uczestniczyć w półfinale, każdy z uczniów musiał przeczytać 10 książek i wypełnić testy do każdej z nich oraz dobrze wypaść w szkolnym finale konkursu, gdzie należało wypełnić test dotyczący kolejnej, 11 już książki. Do półfinału uczniowie klas I-III musieli przygotować się z niełatwej książki "Bohaterski Miś" Bronisławy Ostrowskiej, natomiast uczniowie klas IV-VI udali się na czytelniczą podróż z Tomkiem z powieści Alfreda Szklarskiego "Tomek na Czarnym Lądzie".

Po grupowym wypełnianiu testu, który trwał 70 minut młodzi czytelnicy otrzymali poczęstunek, składający się z m. in. pysznych ciasteczek oraz mogli poznać tajemnicze zakamarki Biblioteki Pedagogicznej i zobaczyć m. in. największą i najmniejszą książkę oraz przesuwane regały, potrzebne by pomieścić ponad 170 tysięcy książek w magazynie. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.
Wyprawa bardzo się uczniom spodobała, a przesuwane regały zrobiły prawdziwą furorę i teraz chce je mieć w domu każdy z uczestników wycieczki. Szkołę reprezentowali: Nadia Majchrzak z klasy III F, Hanna Staruk z klasy III E i Jan Bodys z klasy III E, a także Maria Kuźma z klasy V D, Hanna Tokarek z klasy VD oraz Maciej Zasadziński z klasy IVD.
Serdecznie dziękujemy za relację!