27 kwietnia 2017

Zajęcia sportowe z książką

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i praw autorskich. Tego dnia można promować książki - czytając, ale można też wykorzystać je w zupełnie inny sposób. Nietypowe zajęcia dla swoich czytelników zorganizowały Panie Katarzyna Wodniok i Marta Romańska z SP nr 7 w Tychach
25 kwietnia z okazji obchodów Dnia Książki zorganizowałyśmy nietypowe zajęcia dla naszych czytelników – grupy dzieci ze świetlicy. Postanowiłyśmy tym razem, nie czytać książek naszym uczniom, ale wykorzystać je w zupełnie inny sposób. Zorganizowałyśmy bowiem zajęcia sportowe z książką. Książka stała się elementem ćwiczeń sportowych.
Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat Dnia Książki. Kolejnym elementem naszego spotkania była rozgrzewka w formie aerobiku z książkami, które pełniły funkcję ciężarków.
Następnie przystąpiliśmy do innych konkurencji sportowych. Pierwszą konkurencją była sztafeta z paletką do ping-ponga, na której uczniowie mieli książkę. Utrudnienie stanowił fakt, że uczniowie musieli na półmetku z listy przygotowanych tytułów książek zapamiętać jeden tytuł.
Kolejna konkurencja to bieg z książką, przejście przez szarfę i układanie piramidy z książek. Ostatnia konkurencja była wymyślona przez naszych świetliczaków. Było to skakanie na jednej nodze do stosiku z książek, wzięcie jednej z nich i powrót do grupy. Na zakończenie jeszcze raz odtańczyliśmy nasz aerobikowy układ. Wszyscy się świetnie bawiliśmy co widać po uśmiechach :)
Dziękujemy za relację!