8 maja 2017

II Szkolny Turniej Gier w SP nr 1 w Gryfinie

Biblioteka szkolna z SP 1 w Gryfinie po raz kolejny zaprosiła swoich czytelników na spotkanie z "planszówkami". Relacja Pana Adriana Koppa:
Dnia 25.04 w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie miało miejsce wydarzenie, na które uczniowie czekali już niecierpliwie od dłuższego czasu. Przyszedł czas II Szkolnego Turnieju Gier, zorganizowanego przez szkolną bibliotekę przy wielkim wsparciu ze strony Wydawnictwa Rebel oraz Wydawnictwa Granna. Lista uczestników była ograniczona ze względu na ilość gier, które miały być grami turniejowymi, dlatego miejsca turniejowe rozeszły się w ciągu kilku dni. Ostatecznie udział w turnieju wzięło aż 18 osób z klas III-VI.
Młodzi gracze mieli możliwość rywalizacji podczas pięciu różnych gier, dotyczących różnorodnej tematyki i będącej darami od różnych wydawnictw. Część pierwsza turnieju zaczęła się od przypomnienia zasad gier oraz odczytania Planszówkowego savoir-vivre’u. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy i mogli przystąpić do rywalizacji.

Podczas pierwszej części uczniowie grali w bardzo popularną grę, której głównymi bohaterami są zwierzęta – Super Farmer (Wydawnictwo Granna), ciekawie ilustrowaną grę karcianą dotyczącą historii – Timeline Polska (Wydawnictwo Rebel), matematyczno-logiczną 6. bierze (Wydawnictwo G3) oraz karcianą grę równowagi – Szaolin Panda (Wydawnictwo Egmont). Odbyły się 4 rundy po 5 minut, aby każdy z graczy miał możliwość rywalizacji w każdą z gier z różnymi przeciwnikami. Po pierwszej części wydarzenia, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi gadżetami, ufundowanymi przez Wydawnictwo Granna, a 7 najlepszych osób awansowało do finału II Szkolnego Turnieju Gier.

Do finału awansowali: Patryk Matuszkiewicz z klasy III E, Hubert Śniegowski z klasy IV D, Bartosz Celmer z klasy IV D, Maria Kuźma z klasy V D, Marcin Żebiełowicz z klasy V C, Paweł Kowalczyk z klasy IV D oraz Wojciech Frąckiewicz z klasy III E. Finaliści rywalizowali przez kolejne 30 minut w ciekawą i złożoną grę o charakterze strategiczno-ekonomicznym 7 Cudów Świata (Wydawnictwo Rebel).
Po bardzo zaciętej rywalizacji i niewielkich różnicach punktowych okazało się, że pierwsze miejsce w całym turnieju zajął Bartosz Celmer z klasy IV D, drugie Patryk Matuszkiewicz z klasy III E, a trzecie Paweł Kowalczyk z klasy IV D. Trójka finalistów otrzymała z rąk pani wicedyrektor Marzeny Jabłońskiej w ramach nagród bardzo atrakcyjne gry planszowe ufundowane przez Wydawnictwo Rebel oraz Wydawnictwo Granna.
Bardzo cieszymy się z ogromnego zainteresowania i entuzjazmu ze strony młodych graczy i jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku z pewnością odbędzie się kolejna edycja Szkolnego Turnieju Gier. Bardzo dziękujemy również za wsparcie Wydawnictwom Rebel oraz Granna za wsparcie udzielone przy organizacji turnieju oraz za ufundowanie bardzo atrakcyjnych gadżetów i gier planszowych dla uczestników konkursu. Bez tego wsparcia zorganizowanie takiego wydarzenia byłoby bardzo trudne. Mamy nadzieję, że za rok kolejny turniej gier będzie się cieszył również tak wielkim powodzeniem ze strony uczniów.
Dziękujemy za relację!