12 maja 2017

Światowy Dzień Książki, który trwał tydzień :)

Jak jeden dzień może trwać cały tydzień, o tym przeczytacie w relacji pani Alicji Zgajewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach.
W dniach 24-28 kwietnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach brali udział w różnorodnych działaniach z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tydzień promowania czytelnictwa zaczęliśmy od Szkolnych Wyborów Książek, aby dowiedzieć się, co chcą czytać nasze dzieci. Jest to związane z planowaniem zakupów w ramach realizowanego projektu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W wyborach wzięli udział uczniowie klas 2-6. Uczniowie klas pierwszych, podczas zajęć czytelniczych, poznali historię Mikołajka i jego zielonych butów. Przy okazji przeprowadzili testy swojego obuwia. Zajęcia były przeprowadzone na podstawie scenariusza Weroniki Piotrowskiej „Buty Mikołajka” do tekstu „Co za wstyd” z książki „Mikołajek. Niczego się nie boję”.
W środę biblioteka zamieniła się w centrum testowania detektywów. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Media Rodzina, które przysłało materiały edukacyjne związane z serią książek „Operacja” J. L. Horsta, chętni uczniowie z klas trzecich mogli sprawdzić, czy nadają się na detektywów. Trzecioklasiści realizowali zadania związane ze zmysłami: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Wszyscy otrzymali legitymację detektywa. Czwartek upłynął pod znakiem turnieju gry Superfarmer. Do zawodów przystąpiło 40 uczniów z klas czwartych. Najlepsi superfarmerzy z naszej szkoły będą reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim. Turniej odbył się dzięki współpracy z Wydawnictwem Granna.

Dziękujemy za relację!