9 czerwca 2017

Gra literacka

Na przełomie kwietnia i maja br. Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu zaproponowała uczniom nową formę zajęć - grę literacką na podstawie znanej i lubianej przez wszystkie dzieci serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Relacja: p. Anny Kokot-Rutkowskiej:
Celem przygotowanej gry była przede wszystkim zachęta do czytania, ale także zaproszenie do zapoznania się z twórczością Martina Widmarka, do rozwiązywania zagadek detektywistycznych utrzymanych w klimacie serii książek o Lassem i Mai, do ćwiczenia logicznego myślenia i zdolności dedukcji. Do tej pory przeprowadziłyśmy trzy gry literackie, w której wzięły udział dzieci z klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu. Uczniowie podzieleni na grupy, wcielali się w rolę detektywów, którzy musieli odszukać i rozwiązać przygotowane zadania, łamigłówki, zagadki detektywistyczne, udowadniając przy tym wnikliwą znajomość wybranych części z serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.


Zagadki ukryte były na terenie całej biblioteki, dlatego też dzieci musiały wykazać się również spostrzegawczością oraz orientacją w terenie. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie każda grupa otrzymywała element układanki, z których na koniec dzieci wyklejały mapę Valleby. W nagrodę za zaangażowanie i wspaniałą zabawę na uczniów czekały dyplomy i słodki poczęstunek. Zapraszamy wszystkie chętne szkoły do wspólnej zabawy, bo śmiechów było co niemiara!

Dziękujemy!