1 czerwca 2017

Lapbooki w tyskiej siódemce

Lapbook to coraz częstsza metoda wykorzystywana w nauce szkolnej.Metoda ta ma wiele walorów edukacyjnych i jest pozytywnie odbierana przez dzieci. Czym jest lapbook i jak go zrobić, dowiedzieli się uczniowie SP nr 7 w Tychach
Dnia 24.05.2017r. gościliśmy w bibliotece tych uczniów, którzy przyjęli nasze zaproszenie na warsztaty. Tematem warsztatów były lapbooki - tzw. książki na kolanach. Uczeń ma dowolność w jego wykonaniu, dobierając elementy, komponuje z części logiczną całość. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu wyobraźnia, kreatywność, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia.
Po wprowadzeniu przybyłych w tematykę warsztatów, prezentacji sposobów wykonania lapbooków oraz prezentacji lapbooka wykonanego przez rówieśnika naszych uczniów z innej szkoły – Filipa (dziękujemy za wypożyczenie) przystąpiliśmy do pracy. Tematyka prac była dowolna. Uczniowie robili „książeczki” o swoich zainteresowaniach i marzeniach. Praca z lapbookami sprawiła nam wszystkim ogromną radość. Czas minął błyskawicznie. Powstały, piękne prace, choć niektóre trzeba dokończyć, bo zabrakło czasu na realizacje wszystkich pomysłów.
 


Relacja pani Katarzyny Wodniok.