Przedstawiamy relację Pani Marleny Kowalskiej nauczyciela
polonisty i bibliotekarza w Zespole Szkół św. Jana Bosko w Piotrkowie
Trybunalskim
Za nami pierwsza edycja projektu w skali ogólnopolskiej.
Miło mi poinformować, że otrzymaliśmy kilkadziesiąt wspaniałych zdjęć przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Wiem również, że w wielu szkołach podjęto podobne działania, choć nie były one zgłoszone do ogólnopolskiej akcji. Często było tak, że żywe okładki tworzyli wszyscy uczniowie w klasie.
Młodzi czytelnicy pokazali swoje lekturowe odkrycia, stworzyli niezwykłe światy, stali się fotografami, o których się pamięta.
Nadesłane prace pokazały, że żywe okładki nie tylko kształcą świadomość i wrażliwość czytelników, ale też łączą pokolenia i sprzyjają przyjaźniom.
W ciągu całego roku jury wybrało 18 zdjęć, które zostały zawarte w kalendarzu na rok szkolny 2017/2018. Bez wątpienia tegoroczną zwyciężczynią jest okładka Zofii Komendarek z Gimnazjum nr 2 w Bieruniu prezentująca "Zosię z ulicy Kociej" autorstwa pani Agnieszki Tyszki. Praca ta przypadła do gustu zarówno jurorom jak i sympatykom projektu (nagroda publiczności).
W nadchodzącym roku pragnę, by Okładki, jakże żywe... stały się projektem e – twinningowym. Mam już akceptację. Wkrótce rozpoczynamy działania.
Zapraszam do wspólnego tworzenia .
Raz jeszcze dziękuję patronom projektu Bibliotekom Szkolnym on – line, Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz piotrkowskiemu Stowarzyszeniu Fotograficznemu Kreatywni za wsparcie i udzieloną pomoc.
Więcej informacji znajdziecie na stronach bloga www.zyweokladki.blogspot.com oraz na fanpagu projektu.
Autor projektu: Marlena Kowalska nauczyciel polonista i bibliotekarz w Zespole Szkół św. Jana Bosko w Piotrkowie Trybunalskim; twórca bloga szkoła inaczej – widziane oczami nauczyciela... - www.szkolainaczej.blogspot.com .
Serdecznie dziękujemy za relację :)