18 października 2017

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


Nadeszła właśnie pierwsza relacja z przedsięwzięć organizowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy do Bolesławca!
Bolesławiec - miasto znanej na całym świecie ceramiki. To tu zdaniem polskich urbanistów jest najpiękniejszy rynek w Polsce, a raz w roku spotykają się miłośnicy bluesa z całego kraju. To jedno z najstarszych miast na Dolnym Śląsku. Nazwa pochodzi od słowiańskiego imienia Bolesław i dosłownie oznacza bardzo sławny. Serce miasta - po tym, jak zostało w znacznym stopniu zniszczone - zostało całkowicie odbudowane. Dziś zachwycają zabytkowy ratusz i kolorowe kamienice otaczające Rynek z czterech stron.
W ramach trwającego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprezentowaliśmy w czytelni prace fotograficzne oraz plastyczne wykonane w związku z organizowanym przez nas konkursem „Wyjątkowe miejsca w moim mieście”. Uczniowie wykonywali makiety obiektów architektonicznych związanych z Bolesławcem oraz zdjęcia przedstawiające najciekawsze zakątki grodu i jego okolic.
Najlepsze prace zostały nagrodzone ocenami celującymi i bardzo dobrymi z wiedzy o kulturze, a w klasie 1, z języka polskiego.

Dziękujemy za relację!
Imprezę przygotowali:
Sylwia Czernatowicz
Aneta Antczak
Paweł Domzalski
Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Bolesławcu