12 stycznia 2018

Książki o książkach


 
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku nie tylko czytają, ale i piszą. Udowodnili to uczniowie klas II i III „Jedynki” biorąc udział w konkursie czytelniczym pt. „Dzienniczek książek przeczytanych”. Celem konkursu było stworzenie dzienniczka książek, w którym należało opisać i zilustrować przeczytane przez siebie teksty.


W efekcie dzieci stworzyły wspaniałe „książki o książkach”, pełne opisów i ilustracji, powstałych po lekturze ulubionych wierszy, bajek i opowieści.
 Szkolna komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor p. Krystyna Morek, p. Elżbieta Nowak i p. Aleksandra Antczak przyznały równorzędne nagrody 19 uczniom. Wśród nich znaleźli się: z kl. II a – Maciej Włodarczyk, Amelia Wróblewska, Olivier Domiński, Zuzanna Przyszło, Adrianna Przyszło, Julia Karbowa, z kl. II b – Kacper Kowalewski, z kl. II c – Emma Schafer, Wiktor Karolak, Nikola Wejman, Zuzanna Buda, Gabriela Marciniak, Lena Choręziak, Julia Kaczmarek, Julia Sienkiewicz, Oksana Grzybowska, Dominik Orligóra, z kl. III a Stanisław Nawrot, z kl. III c Kornelia Rosiak oraz z kl. III e Filip Perliński i Wiktoria Stawicka.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku. Konkurs został zrealizowany zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest realizowany przez bibliotekę szkolną w 2017 r.


Materiał nadesłała do nas pani Elżbieta Nowak