19 września 2018

Kłodzkie Narodowe Czytanie

 
I kolejna relacja z tegorocznego Narodowego Czytania. Tym razem z Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości, w której pracuje nasza redakcyjna koleżanka Joanna Chodzin.

Nowy rok szkolny biblioteka Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości rozpoczęła od mocnego uderzenia, czyli udziału w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia”. Fragmenty powieści czytali m. in. uczniowie szkoły, polonistki: Elżbieta Krawczyk i Katarzyna Sajewicz; dyrektorzy: Ireneusz Ręczkowski, Andrzej Niemiec, Rafał Hankus i Bolesław Majerowicz; siostra Małgorzata Lekan; pracownica administracji szkoły: Urszula Kaczmarek oraz honorowi goście, którzy uświetnili akcję: Starosta Powiatu Kłodzkiego – Maciej Awiżeń oraz Burmistrz Kłodzka – Michał Piszko. Wolontariat biblioteki reprezentowali uczniowie: Piotr Bania i Laura Sikora. Koordynatorem akcji była nauczycielka Małgorzata Załupka.
 

Wolontariusze biblioteki, z bibliotekarką Joanna Chodzin, przygotowali na uroczystość wystawę książek historycznych i albumów o sztuce XX-lecia międzywojennego oraz wystawkę egzemplarzy „Przedwiośnia” od najstarszego egzemplarza dostępnego w bibliotece do najnowszych wydań. Biblioteka z wolontariuszami jest zaangażowana w projekt „Przez 100 dni do Niepodległej”, który realizowany będzie w szkole do listopada 2018.
 

A oto materiał filmowy z tego wydarzenia przygotowany przez telewizję lokalną:
 
 
Dziękujemy!