10 stycznia 2019

Głośne czytanie z Gangiem Słodziaków

Z Białej Nyskiej od Pani Katarzyny Szober otrzymaliśmy cztery ciekawe relacje z przeprowadzonych zajęć czytelniczych. Oto pierwsza z nich:W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek 5 października w naszej szkole zorganizowaliśmy Obchody Międzynarodowego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Spotkaliśmy się, aby uczniowie z klas starszych III i VI poczytali swoim młodszym kolegom z klas I - III. Od 13 września do 5 października 2019 r. uczniowie klas I-IV wzięli udział w Akcji czytelniczej ,,Czytaj codziennie” Szkolne przygody Gangu Słodziaków. Uczniowie otrzymali książeczki, do której wklejali naklejkę z bohaterami książki ,,Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe Przygody Gangu Słodziaków”.

Bibliotekę odwiedzali uczniowie klas I-III, aby posłuchać o przygodach Gangu Słodziaków. Poznali przygodę Lisa Lucka, który znał pewną tajemnicę i niestety ale nie mógł się nią z nikim podzielić, a było to niezwykle trudne. Dodatkowo uczennice klasy VIII podczas przerw między lekcjami w ramach pełnionego dyżuru czytały swoim młodszym koleżankom i kolegom dalsze przygody Gangu Słodziaków. Dzieci poznały historię Jeża Jeżyka. Podczas czytania każdy mógł poprzytulać się do swojego ulubionego słodziaka.
Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadanie o rysiu Rysiu, który chciał być Lwem i o myszce Agacie, która szukała swojego pierścionka zaręczynowego. Dodatkowo klasa III zabawiała wszystkich swoim wspaniałym tańcem Gangu Słodziaków. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania i zapraszamy do wspólnego czytania.
A oto relacja filmowa :)
Dziękujemy!