Pod takim tytułem realizowana była w bibliotece Szkoły Podstawowej w Czaplinku innowacja pedagogiczna.
Były to zajęcia pozalekcyjne w ilości 20 godz. (2 razy w miesiącu- po 2 godz.) , na które zapisały się chętne uczennice z kl. V-VI, które chciały nauczyć się szyć na maszynie elektrycznej. Cyklicznie dochodziły też inne osoby zainteresowane tą formą zajęć. Inspiracją opracowania i wprowadzenia innowacji była potrzeba zorganizowania zajęć o charakterze technicznym i jednocześnie rozwijających zainteresowania artystyczne dzieci.
W zakresie specyfiki metodycznej innowacja obejmowała wprowadzenie mniej znanych uczniom technik pracy, co wiązało się z poszerzeniem oferty edukacyjno-opiekuńczej szkoły, a stosowane metody zawierały elementy arteterapii. Zajęcia krawieckie to bardzo praktyczna i użyteczna umiejętność, która w wielu przypadkach ułatwia życie, może zarazem stać się źródłem radości, zadowolenia i satysfakcji z własnoręcznie wykonanej rzeczy. Przekonały się o tym uczestniczki warsztatów. Nauczyły się prostych ściegów ręcznych (w tym ozdobnych) oraz szycia na maszynie elektrycznej.
Efektem nabytych umiejętności było uszycie torby na zakupy, poszewki i poduszki – sowy, przedmiotów dekoracyjnych jak zimowy skrzat, wielkanocny zajączek i innych fantastycznych kolorowych rzeczy. Uczennice poznały zasady kompozycji i kreatywnej zabawy kolorem i tkaniną. Warsztaty to dobra okazja aby rozwinąć swoje umiejętności manualne. Zajęcia praktycznej nauki stwarzają również możliwość pozytywnego spędzenia wolnego czasu i odpoczynku po wyczerpujących zajęciach szkolnych.
Relacja pani Bogusławy Fredyk