23 listopada 2015

A w październiku w Mirosławcu...

Październik już dawno za nami, a na nasza pocztę wciąż przychodzą relacje z Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy do Mirosławca :)
W październiku obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Mirosławcu Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Biblioteki rządzą!”. Miesiąc rozpoczął się Tygodniem Zakazanych Książek, podczas których zorganizowana została wystawa „strasznych książek” połączona z akcją czytelniczą.


W każdy poniedziałek podczas przerw uczniowie brali udział w mini konkursach: liczyli sowy w bibliotece, wykazywali się znajomością bohaterów książki „Kubuś Puchatek”, wyszukiwali tytułów książek, w których występuje imię oraz odpowiadali na pytania dotyczące działań bibliotecznych. 13 października obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Były zabawy literackie, plastyczne i ruchowe. Nie zabrakło też małego „co nieco”. 27 października odbyły się warsztaty blogerskie dla chętnych uczniów z gimnazjum poprowadzone przez panią Annę Grzyb, autorkę bloga „Pisaninka”. Pani Ania była też gościem spotkania autorskiego, podczas którego opowiadała o swojej książce „Życie z drugiej ręki”. Przeprowadzone zostały dwa warsztaty czytelnicze w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece” - „Przyjaciele planety Ziemia” oraz „Księżyc na tapetę” . 29 października wybrani uczniowie z gimnazjum brali udział w warsztatach czerpania papieru. Warsztaty rozpoczęły obchody Roku Jana Długosza.