24 listopada 2015

Sleeveface ciągle w modzie!

Sleeveface, czyli zdjęcie z okładką, bije ostatnio rekordy popularności. I nie ma się czemu dziwić. Jest to doskonała zabawa dla miłośników książki i fotografii, no i świetna okazja do odwiedzenia biblioteki.
Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie na "Szkolny Top Model  z książką".

22 października w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano w wypożyczalni szkolnej sesję zdjęciową pod hasłem „Szkolny Top Model z książką”. 25 osób wzięło książki w ręce, ale tym razem nie po to żeby czytać, ale by pozować do zdjęć.


Niemal zawodowi modele, w większości z klas I-III, cierpliwie stanęło przed obiektywem i pozowało z książką tworząc swoisty kolaż pomiędzy okładkami, a własnymi twarzami i sylwetkami. Wyszło wiele ciekawych zdjęć w różnorodnym stylu, które już niedługo podziwiać będzie można na specjalnej wystawie na holu szkoły. Samo fotografowanie przebiegało w radosnej atmosferze. Uczniowie byli bardzo podekscytowani sesją zdjęciową i od razu po zrobieniu zdjęcia dopytywali się, kiedy będą mogli je dostać. Mamy nadzieję, że osoby, które wzięły książkę do ręki, by z nią zapozować, wezmą ją także, by ją przeczytać. Planujemy także kolejne sesje zdjęciowe, związane z książkami, widząc jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się ta pierwsza i jak interesującą przygodę można było przeżyć razem z uczniami naszej szkoły, aparatem i, oczywiście, książkami.
Relację nadesłał do nas pan Adrian Kopp