26 listopada 2015

Czytam sobie... o wilkach

A oto relacja z realizacji warsztatów czytelniczych w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece". Swietny przykład na poszerzanie wiedzy i na współpracę z biblioteką publiczną.
W dniu 28.10.15 r. uczniowie kl.4a uczestniczyli w już w drugich zajęciach w ramach projektu: ,,Czytam sobie w bibliotece.”
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej przy ul. Kościuszki. Scenariusz spotkania zrealizowano na podstawie książki p. Ewy Nowak pt.,,Szarka” opowiadającej o przygodach młodego wilczka, złapanego przez ludzi.
Uczestnicy zajęć naśladowali odgłosy lasu i leśnych zwierząt, a na podstawie ilustracji ze śladami zwierząt odgadywali ich nazwy. Wyszukiwali informacje o życiu, zwyczajach wilków w książkach i Internecie. Wypowiadali się na temat: ,,Czy wilki budzą grozę w ludziach? ”.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach , z chęcią odpowiadały na zadawane pytania. Podczas spotkania były także odczytywane fragmenty książki.
Zajęcia poprowadziły panie Małgorzata Wesołowska – z Miejskiej Biblioteki Publicznej,  p. Beata Wolak – nauczyciel bibliotekarz w SP9 w Gliwicach oraz p. Marzena Bach-Cepok nauczyciel SP9 w Gliwicach. Na koniec spotkania uczestnicy zajęć zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Fotografie ze spotkania można oglądać w galerii na stronie internetowej szkoły.
 Materiał nadesłała do nas pani Beata Wolak