26 listopada 2015

Wyprawa na Księżyc w SP nr 1 w Gryfinie

Oto niecodzienna relacja z niecodziennej wyprawy:
"Uwaga, uwaga! Uczniowie klasy II e Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie meldują, że ich wyprawa na Księżyc zakończyła się pełnym sukcesem".
Bo właśnie na Księżycu wylądowaliśmy w ramach kolejnego spotkania z projektem "Czytam sobie w bibliotece", organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwo Egmont Polska. Na podstawie książki E. Nowak "Apollo 11" wzięliśmy "Księżyc na tapetę" i łącząc zajęcia polonistyczne, czytelnicze i plastyczne wyprawiliśmy się aż na księżyc. Uczniowie z uwagą słuchali informacji zawartych w książce i sami dzielili się swoją (niemałą!) wiedzą na temat podróży kosmicznych.
Następnie biblioteka wypełniła się dźwiękami i muzyką kosmosu, które są niezwykle ciekawe i nieco dziwne. Po muzyce i obejrzeniu zdjęć, przyszedł czas, by mali kosmonauci poznali trochę jak wyglądała praca astronautów, którzy pierwsi dotarli na Księżyc. Dzięki rękawiczkom, ołówkom i kartkom zebrali fascynujący materiał badawczy i odcisnęli swoją stopę na Srebrnym Globie.
Gdy tylko zajęcia dobiegły końca i wszyscy bezpiecznie wrócili na Ziemię - od razu ustawiła się kolejka, by wypożyczyć książkę, na podstawie której przeprowadzone były zajęcia. Niestety, był tylko jeden egzemplarz, więc musiała powstać lista, kto po kim go wypożycza.
Mamy wielką nadzieję, że zajęcia z projektu "Czytam sobie w bibliotece" na stałe wejdą do naszej szkolnej biblioteki i będą się spotykać z tak ciepłym przyjęciem jak dotychczas.
Relację nadesłał do nas p. Adrian Kopp - nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie